۳۰ هزار نیروی بلاتکلیف در آموزش و پرورش تعیین تکلیف می‌شوند

۳۰ هزار نیروی بلاتکلیف در آموزش و پرورش تعیین تکلیف می‌شوند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خواستار تعجیل وزارت آموزش و پرورش در استخدام نیروهای مد نظر استفساریه قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی شد.

 به گزارش خانه ملت، سید قاسم جاسمی درباره مصوبه این هفته مجلس درباره استفساریه تبصره ۱۰ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: تعداد بسیاری از معلمان شاغل در آموزش و پرورش به صورت حق التدریسی مشغول به کار هستند که با این مصوبه وضعیت بلاتکلیف آنها سامان می‌یابد.

او یادآور شد: پیش از این مجلس وضعیت مصوبه‌‎ای درباره استخدام گروه‌های معلمان زحمتکش در آموزش و پرورش را به تصویب رساند که این گروه‌ها شامل نیروهای خرید خدمت آموزشی، حق التدریسی غیر مستمر، پیش دبستانی و همچنین آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی باید به استخدام وزارت آموزش و پرورش می‌شدند ولی دولت به بهانه‌های مختلف از به کارگیری و استخدام آن‌ها طفره می‎رفت.

جاسمی اضافه کرد: دولت آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را طوری تدوین کرده بود که بسیاری از گروه‌ها مشمول این قانون نمی‌شدند  و در واقع جامعه هدفی که مد نظر مجلس بود جذب وزارتخانه نمی‌شد.

او اضافه کرد: اما با مصوبه اخیر مجلس به ابهامات موجود در قانون استخدام نیروهای حق التدریس پایان یافت و این مصوبه موجب جذب همه گروه‌های هدف مد نظر در قانون خواهد شد.

این نماینده مجلس مجلس پیش بینی کرد که با این مصوبه مجلس بیش از ۳۰ هزار نیروی بلاتکلیف در آموزش و پرورش تعیین تکلیف و جذب آموزش و پرورش شوند.