آموزش‌وپرورش به دلیل تنوع زیاد مدارس نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد!

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها عدالت آموزشی را زیر سؤال نبرند، گفت: تنوع مدارس زیاد شده است و آموزش‌ و پرورش نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد.

آموزش‌وپرورش به دلیل تنوع زیاد مدارس نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد!
آموزش‌وپرورش به دلیل تنوع زیاد مدارس نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد!

حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال 98 اظهار‌ کرد: به نمایندگی از دیگر نمایندگان مجلس برای تبریک خدمت شما هستم و از مدیران و معلمان تشکر می‌کنم که نقش اصلی را در این موفقیت داشته‌اند.

با تحلیل رتبه‌های برتر کنکور نمی‌توان مدارس دولتی را زیر سؤال برد

وی افزود: با ‌ تحلیل آمار رتبه‌های برتر از مدارس خاص، نمی‌توان فعالیت کل مدارس دولتی را زیر سؤال برد؛ کسب این موفقیت بیشتر مرهون تلاش خود دانش‌آموزان بوده است و شما رتبه‌های برتر در هر مدرسه‌ای بودید همین رتبه و جایگاه را کسب می‌کردید و این افتخارآفرینی به تلاش‌های خود شما برمی‌گردد.

میرزاده تصریح کرد: برای معلمان چه در مدارس دولتی و غیردولتی و چه در سمپاد فرقی نمی‌کند در کدام مدرسه درس می‌دهند و تمام تلاش خود را می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه شما با این افتخارآفرینی، بار سنگینی بر دوش دارید و مردم انتظار زیادی از شما دارند، گفت: اگر نتوانید مسائل کشور را حل کنید در مورد نخبه بودن شما سؤال مطرح می‌شود چرا که شما باید طرح جدید داشته باشید و طرح نو براندازید و اگر جای دیگری از دنیا را برای تحصیل انتخاب کنید باید به این مراسم شک کرد؛ شما باید وارد میدان شوید و این کشور بهترین مکان برای نخبه‌ها است و آینده کشور به شما نیاز دارد.

رسانه‌ها عدالت آموزشی را زیر سؤال نبرند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها عدالت آموزشی را زیرسوال نبرند، گفت: مدارس دولتی و استان‌هایی که رتبه برتر نداشته‌اند را نیز زیرسوال نبرید.

وی در ادامه اضافه کرد: تنوع مدارس زیاد شده است و آموزش‌ و پرورش نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد و باید تنوع مدارس را کم کرد تا بچه‌های مختلف کنار هم بنشینند و با هم یاد بگیرند و در این‌باره مجلس شورای اسلامی با شما همراهی خواهد کرد.

میرزاده با بیان اینکه طبقاتی بودن آموزش نارضایتی‌هایی ایجاد کرده است، تأکید کرد: باید از وجود نخبگان در همه‌جا استفاده شود؛ مدرسه نمونه کوچک جامعه است و افراد مختلف باید در کنار همدیگر بنشینند نه آنکه آنان را در یک جزیره خاص جمع و جامعه را از آن‌ها محروم کنیم.