شورای رهبری «دوران جدیدی» را برای یمن رقم می زند، اما این کشور همچنان نسبت به تهدید تروریستی محتاط است

«بالاترین اهداف شورای ریاست جمهوری خواهد بود [securing] او به رهبران جهان که برای مناظره سطح بالا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گرد آمده بودند، گفت.

به این ترتیب، وی ادامه داد، یمن اکنون “در مسیر احیای دولت، پایان دادن به کودتا، احیای سیستم حقوق و آزادی ها، شهروندی برابر، و تضمین قدرت زنان و جوانان برای ایجاد آینده خود و ساختن مطلوب است. صلح.»

رئیس‌جمهور العالیمی بر پایبندی شورای جدید به آرمان‌های صلح، مطابق با شرایط مرجع برای راه‌حل جامع بحران یمن که در ابتکار خلیج فارس و قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت آمده است، تأیید کرد.

وی همچنین تعهد شورای رهبری ریاست جمهوری را به ایجاد رویکردی منطبق با منشور و وظایف سازمان ملل متحد، تسهیل کار آژانس های بشردوستانه، مأموریت های سیاسی و مکانیسم های نظارتی مرتبط، تضمین حقوق سیاسی، اقتصادی و اجتماعی زنان اعلام کرد. و جلوگیری از استثمار کودکان و استخدام آنها در خصومت‌ها.»

گروه های تروریستی همچنان یک خطر هستند

در عین حال، آقای العلیمی نسبت به عواقب نااطمینانی مداوم در یمن هشدار داد و گفت که اگر پیشرفت در روند سیاسی کند شود، «شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی در تهدیدات فرامرزی و همچنین وحشتناک‌شان خطرناک‌تر هستند. نقض حقوق بشر.»

وی گروه انصارالله (حوثی‌ها) را به «براندازی» اجماع ملی ناشی از کنفرانس گفتگوی جامع ملی که در ژانویه 2014 با حضور همه نیروها و احزاب یمنی از جمله حوثی‌ها پایان یافت، متهم کرد./p>

او گفت، با این حال، شبه نظامیان حوثی مانع ارائه پیش نویس قانون اساسی جدید به همه پرسی مردمی شده اند، «و عملیات تهاجم گسترده ای را به صنعا پایتخت و شهرهای یمن آغاز کردند و رئیس جمهور کشور و دولت را تهدید کردند. توافق ملی به عدن و … به کشورهای همسایه و به طور کلی جهان اعلام جنگ کردند.

پیامدهای مخرب جنگ

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری گفت که جنگ ویرانگر در کشورش امروز به یک تهدید واقعی برای امنیت منطقه تبدیل شده و خطوط کشتیرانی بین المللی و کل عرضه انرژی جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه صدها هزار نفر آواره و بیش از چهار میلیون آواره داخلی شده اند، توضیح داد: «در طول سال های گذشته صدها هزار نفر کشته و مجروح شده و بیش از 20 میلیون نفر را وارد چرخه گرسنگی کرده است. (آوارگان داخلی) اکنون با “شرایط بسیار سخت” روبرو شده اند.

رئیس‌جمهور العلیمی افزود که همه‌گیری‌ها و سیل‌های مرتبط با تغییرات آب‌وهوایی سالانه با فروپاشی شبکه حفاظت و مراقبت دولت، مرگ‌ها و ویرانی‌های پرهزینه‌ای را به همراه دارد، «که گزینه‌های ما را برای نجات جان افراد محدود می‌کند، به‌ویژه در پرتو ناسازگاری شبه‌نظامیان تروریست، آنها. رد همه تلاش‌ها برای دستیابی به صلح پایدار و بازسازی و توسعه کشورمان.»

تجدید آتش بس

با نزدیک شدن به پایان آتش بس بشردوستانه، این مقام یمنی تعهد شورای فرماندهی ریاست جمهوری را به تمام عناصر آتش بس، آغاز با انجام پروازهای تجاری منظم به فرودگاه صنعا و تسهیل ورود کشتی های مشتقات نفتی به بنادر این کشور یادآور شد. حدیده.»

در عین حال، وی «شبه‌نظامیان حوثی» را متهم کرد که به دنبال بهانه‌ای برای خنثی کردن آتش‌بس و ممانعت از تلاش‌های بین‌المللی برای تمدید آن و توسعه پیشرفت آن در جهت دستیابی به صلح فراگیر هستند.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما