Apples Emergency SOS از طریق ماهواره نجات دو زن سرگردان در کانادا | اخبار فناوری

دهلی نو: غول تکنولوژی Emergency SOS اپل از طریق ویژگی ماهواره ای آیفون به نجات دو زن که در استان کانادا “بریتیش کلمبیا” (BC) سرگردان شده بودند کمک کرد. به گزارش AppleInsider، زنان متوجه شدند که هنگام بازگشت به آلبرتای کانادا، یک بزرگراه به دلیل تصادف بسته شده است، بنابراین پس از استفاده از Google Maps برای یافتن یک مسیر جایگزین، تصمیم گرفتند تا جاده خدمات جنگل هلمز را انتخاب کنند.

آنها در نهایت به نقطه ای رسیدند که گریدر متوقف شده بود، اما جاده فقط تا حدی شخم زده شد. دوایت یوچیم، مدیر ارشد BC Search and Rescue توضیح داد: «سپس اساساً دیواری از برف بود و وقتی سعی کردند از آن عبور کنند، گیر کردند. (همچنین بخوانید: بهترین برنامه های سرمایه گذاری برای کودکان دختر در سال 2023: اینها 5 طرحی است که باید در هند در نظر بگیرید)

یوچیم همچنین گفت که آنها حدود 12 مایل در جاده بودند، بدون اینکه بدانند کجا هستند در برف گیر کرده بودند و از محدوده خدمات سلولی خارج بودند. او گفت: «هیچ سرویس تلفن همراهی در آنجا وجود ندارد، اما یکی از آنها اتفاقاً گوشی جدید اپل را داشت که SOS را در خود داشت و SOS را فعال کرد و طبق اطلاعات من، این اولین استفاده از SOS در بریتیش کلمبیا بود. (همچنین بخوانید: اپل واچ جان یک زن باردار را نجات می دهد – بدانید چگونه)

پس از استفاده زنان از این ویژگی، RCMP و جستجو و نجات دره رابسون از موقعیت مکانی GPS برای ایجاد یک طرح عملیاتی، تعیین آنچه اتفاق افتاده است استفاده کردند و به این نتیجه رسیدند که زنان ممکن است جاده چوب‌برداری را طی کرده باشند.

یوچیم گفت: “آنها آنها را پیدا کردند، وسیله نقلیه آنها را بیرون کشیدند و آنها را در راه برگشتند.” این چیزی است که به طور بالقوه ممکن است زندگی آنها را نجات داده باشد.” علاوه بر این، او خاطرنشان کرد که بدون کمک فوریت های پزشکی، ممکن است تیم برای یافتن زنان بیش از یک هفته طول بکشد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما