سوابق محرمانه یک تور گلف عربستان را نشان می دهد که بر اساس فرضیات دور از ذهن ساخته شده است

این فصل زمانی که تجارت LIV به سمت مدل فرنچایز برنامه‌ریزی‌شده‌اش تکامل می‌یابد، باز خواهد شد. اگرچه گلف حرفه‌ای دارای برخی رویدادهای تیمی خاص مانند جام رایدر است، تور PGA عموماً متکی به بازیکنانی است که برای خودشان رقابت می‌کنند. LIV، که گردهمایی‌های موسیقی آن شبیه مسابقات سنتی نیست، شرط می‌بندد که طرفداران ترجیح می‌دهند دوجین تیم چهار نفره را در حال رقابت با یکدیگر تماشا کنند.

جاناتان گرلا، سخنگوی LIV در بیانیه‌ای گفت: «LIV بارها روشن کرده است که سهامداران ما رویکردی بلندمدت به مدل کسب‌وکار ما دارند». علیرغم موانع زیادی که تور PGA بر سر راه ما قرار داده است، ما از موفقیت سال آزمایش بتا خود خرسندیم. و ما مطمئن هستیم که طی چند فصل آینده، بخش‌های باقی‌مانده از مدل کسب‌وکار ما طبق برنامه‌ریزی به نتیجه می‌رسند. طرح کسب و کار ما بر اساس مسیری برای سودآوری ساخته شده است. ما یک باند فرودگاه خوب و طولانی داریم و در حال پرواز هستیم.»

شاهزاده محمد، حاکم 37 ساله پادشاهی بالفعل، اغلب به سمت سرمایه‌گذاری‌های پرشور می‌رود و مکرراً گفته است که اهدافی بلندمدت را به امید انگیزه دادن به مقامات برای دستیابی به کسری از آنها تعیین می‌کند. مک کینزی در تحلیل خود لیگ گلف را “یک تلاش پرخطر و با پاداش بالا” نامید.

مشاوران سه نتیجه ممکن را برای یک لیگ مبتنی بر حق رای شرح دادند: از بین رفتن به عنوان یک استارت آپ. تحقق “همزیستی” با تور PGA؛ یا بلندپروازانه ترین آنها، تصرف ردای سلطه.

در موفق‌ترین سناریو، مک‌کینزی درآمد حداقل 1.4 میلیارد دلار در سال در سال 2028 را پیش‌بینی کرد، با درآمد قبل از بهره و مالیات 320 میلیون دلار یا بیشتر. (سوابق فدرال نشان می دهد که تور PGA، یک سازمان غیرانتفاعی معاف از مالیات، حدود 1.5 میلیارد دلار درآمد داشته و درآمد خالص تقریباً 73 میلیون دلار برای سال 2019 ثبت کرده است.)

در مقابل، لیگی که در وضعیت استارت‌آپ فرو رفته بود – که به عنوان جذب کمتر از نیمی از 12 بازیکن برتر جهان، “فقدان هیجان هواداران”، ناامید شدن از حمایت‌های مالی محدود و مواجهه با “واکنش شدید جامعه گلف” تعریف می‌شود – ایستاد. از دست دادن 355 میلیون دلار، قبل از بهره و مالیات، در سال 2028.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما