کرمی: با یک بازی خوب نمی‌شود کرد

کد خبر : 1856459 |
09 آذر 1401 ساعت 02:40 |
34.6K بازدید |

4
دیدگاه

چرا طارمی وینگ چپ بازی کرد؟

فرشاد کرمی به تحلیل بازی ایران و آمریکا و حذف تیم ملی از جام جهانی پرداخت.

کرمی: با یک بازی خوب نمی‌شود کرد

به گزارش «ورزش سه»، فرشاد کرمی، کارشناس فوتبال و سرمربی تیم ملی دانشجویان به تحلیل بازی ایران و آمریکا پرداخت. او تصمیم است تصمیم اشتباه باعث حذف ایران شده است. گفتگوهای او را می‌خوانید:

*استراتژی ایران اشتباه بود
ما در آستانه حضور در مرحله دوم جام جهانی برای تاریخ‌بزرگ بودیم اما نتوانستیم استراتژی‌سازی خوبی را جلو ببریم. هیچ بهانه ای قابل قبول نیست. کی‌روش فرصت داشت ما را به یک تاریخ‌سازی ولی چینش و تیم اشتباه بود. ما در این مسابقه تعویض‌های خوبی هم نداشتیم.

*کی‌روش دستیار ایرانی خوبی نداشت
وقتی ما یک مربی خوب ایرانی را کنارش نمی‌گذارم که کمک کند باعث شکست ما شود. باید چهار سال منتظر بمانیم، جام جهانی هم ۴۸ تیم می‌شود و کار ما سخت‌تر است. فوتبال ورزشی است که باید مکر کار کنی. مارکار آقاجانیان در کدام تیم بوده که به ما کمک کند؟ چند سال در ایران نبوده و فوتبال ایران را نمی‌شناسند. آنها هیچ کمکی به آقای کی‌روش بکند نمی‌کنند.

*در دقیقه ۲۰ آرایش ایران تغییر کرد
هرکسی آنالیز می‌کرد متوجه می‌شد که کناره‌های آمریکا می‌توانند به ما ضربه بزنند ولی ما دقیقه ۲۰ بازی سیستم‌مان را ۱-۵-۴ کرده‌ایم و آقای طارمی را به سمت چپ گذاشت و همان‌جا هم گل خورد.

*با یک بازی خوب نمی‌توانم کرد
جام جهانی هر بازی یک جنگ تاکتیکی است. ما در بازی استراتژی دوم خوبی داشتیم و بازی را بردیم و بازی سوم استراتژی کاملا نامناسب داشتیم و اوت شدیم. سنگال بازی اولش را باخت اما با تاکتیک مناسب دو بازی بعدی را برد و صعود کرد. این جام جهانی اینطور نیست که فقط یک بازی خوب باشی و رفتن و حداقل باید در دو بازی خوب باشی باشد. ما در نزدیکترین حالت برای رسیدن به جام جهانی حذف شدیم.

*سوالات بزرگ از کی‌روش در بازی با آمریکا
سوال بزرگ وجود دارد یکی از این روزبه چشمی خیلی می توانم به کار ما بیاید ولی بازی نکرد. دوم اینکه سایت فیفا اعلام کرد قلی‌زاده یکی از پدیده‌های ایران است اما جایی است که می‌توانم در انتهای بازی کمک تعویض شود. تنها کسی که می‌تواند از آمریکا دفاع کند را بشکند قلی‌زاده بود. تعویض او چه معنایی داشت؟

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما