LDC5: دانشگاه آنلاین پیشنهادی امیدی را برای پر کردن شکاف آموزشی در کشورهای کمتر توسعه یافته ایجاد می کند

علیرغم پیشرفت در افزایش نرخ ثبت نام در آموزش ابتدایی، 16.2 درصد از کودکان در سن دبستان در کشورهای کمتر توسعه یافته (LDC) در سال 2019 از مدرسه بازمانده بودند و تقریباً نیمی از کودکان خارج از مدرسه در سراسر جهان در همان کشورها با دختر هستند. کودکان دارای معلولیت و سایر کودکان در موقعیت‌های آسیب‌پذیر به طور نامتناسبی حضور دارند.

نرخ ثبت نام و تکمیل برای آموزش عالی همچنان پایین است، که پیامدهای گسترده ای برای برنامه تحول ساختاری کشورهای کمتر توسعه یافته دارد. بسیاری از آنها به کمک برای بودجه آموزش و پرورش خود وابسته هستند. در سطوح ثانویه و سوم، نابرابری های جنسیتی و نابرابری برای فقیرترین و آسیب پذیرترین قشر وجود دارد.

خانم فاطمه که همچنین نماینده عالی سازمان ملل در کشورهای کمتر توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه محصور در خشکی و کشورهای کوچک است، گفت: «بدیهی است که سیستم های آموزشی در کشورهای کمتر توسعه یافته نیازمند توسعه قابل توجهی هستند تا جوانان خود را به مهارت هایی که برای آینده نیاز دارند مجهز کنند. کشورهای در حال توسعه جزیره (UN-OHRLLS) در یک رویداد جانبی سطح بالای LDC5 در دانشگاه آنلاین پیشنهادی برای کشورهای LDC.

رباب فاطمه، نماینده عالی سازمان ملل متحد برای کشورهای کمتر توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه محصور در خشکی و کشورهای در حال توسعه جزایر کوچک (مرکز) به یک رویداد جانبی در مورد آموزش آنلاین، که در کنفرانس LDC5 در دوحه، قطر برگزار شد، می پردازد.

همه‌گیری شکاف‌های آموزشی را بیشتر می‌کند

همه گیری کووید-19 یک خط گسل بزرگ را در سیستم آموزشی، به ویژه در کشورهای LDC آشکار کرده است. نظرسنجی جهانی یونسکو در مورد آموزش عالی که در ژوئیه 2021 منتشر شد، نشان داد که این بیماری همه گیر 220 میلیون دانش آموز عالی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. در کشورهای LDC تقریباً همه دانشگاه ها مجبور به تعطیلی کامل شدند.

در حالی که مؤسسات دانشگاهی در کشورهای توسعه یافته توانستند به سرعت به سمت آموزش آنلاین حرکت کنند، کشورهای LDC به دلیل فقدان لجستیک، ابزارهای تکنولوژیکی و مهارت های لازم، قادر به تغییر نیستند.

در دنیایی که پیشرفت فناوری با سرعت برق در حال رخ دادن است، اگر کشورها روی مهارت‌های دیجیتالی سازندگان فردا سرمایه‌گذاری نکنند، در خطر عقب ماندن هستند.

بهترین راه برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای آموزش عالی در مقیاس به روشی کارآمد، مقرون به صرفه و انعطاف پذیر، ایجاد سریع زیرساخت آموزش آنلاین در کشورهای LDC است. یک نظرسنجی جهانی جدید یونسکو در مورد تأثیر COVID-19 بر آموزش عالی نشان می دهد که تلاش های ملی قوی با حمایت جامعه بین المللی برای توسعه دانشگاه های آنلاین در کشورهای LDC ضروری است.

خانم فاطمه با اشاره به نتیجه توافق شده کنفرانس که هدف آن حذف است، گفت: «به همین دلیل است که برنامه اقدام دوحه (DPoA) یک هدف مشخص در این زمینه دارد، انجام مطالعات امکان سنجی برای ایجاد دانشگاه آنلاین. موانع ساختاری رشد همه جانبه و توسعه پایدار

یک دانشگاه آنلاین جدید

او توضیح داد که اهداف اصلی دانشگاه آنلاین پیشنهادی عبارتند از:

  • حمایت از سیاست برای ترویج آموزش از راه دور و یادگیری آزاد برای تحصیلات تکمیلی و تحصیلات تکمیلی در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات.
  • اطمینان از دسترسی ویژه برای فقیرترین و کسانی که در موقعیت های آسیب پذیر هستند.
  • ایجاد یک شبکه مجازی از موسسات آموزشی در داخل و خارج از کشورهای کمتر توسعه یافته.
  • پشتیبانی از طراحی دوره و توسعه برنامه درسی.
  • مقیاس و پایداری را برای سیستم آموزشی به ارمغان بیاورید، تمام ابتکارات موجود را که توسط شرکای مربوطه توسعه یافته است، در نظر بگیرید.
  • و شناسایی جهانی و اعتبار بخشی به استانداردهای بین المللی را تسهیل کند.

همانطور که توسط DPoA درخواست شده است، دبیر کل سازمان ملل گزارشی را ارائه خواهد کرد که در آن نقشه طرح های موجود، روش های جدید احتمالی، نیازهای منابع، اعتبارسنجی، و منابع مالی پایدار ارائه می شود.

این به مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای بررسی در هفتاد و هشتمین نشست آن در ماه سپتامبر ارائه خواهد شد.

خانم فاطمه گفت: “بنابراین من درخواست دبیر کل را تکرار می کنم، زیرا او از شرکای توسعه خواست تا کاهش بودجه را معکوس کنند و حداقل 15 درصد از کمک های رسمی توسعه را به آموزش اختصاص دهند.”

وی افزود: موسسات مالی بین‌المللی نیز باید به دنبال ایجاد منابع و فضای مالی بیشتر برای سرمایه‌گذاری در حمایت از آموزش با کیفیت برای همگان باشند.

“این ابتکار، همراه با دیگر اهداف آموزشی و جاه طلبی های برنامه دوحه می تواند میلیون ها دختر و پسر جوان را برای تبدیل شدن به عوامل تغییر تحول آفرین، هرچند نوآوری و مهارت های کارآفرینی جدید، مجهز کند.”

در طول این رویداد جانبی، کشورهای عضو، سازمان‌های بین‌المللی، گروه‌های جامعه مدنی، بخش خصوصی و نمایندگان جوانان درباره حمایت‌های سیاسی و مالی مورد نیاز برای ایجاد یک رویداد آنلاین بحث کردند.

خلاصه ای از بحث ها منتشر شد و به مطالعه دبیر کل در مورد گزینه های احتمالی برای یک دانشگاه آنلاین کمک خواهد کرد.

پروفسور شیجیان لو، رئیس دانشکده طراحی بین‌المللی، مرکز نوآوری نینگبو، دانشگاه ژجیانگ، در یک نمایشگاه مرتبط با آموزش در طول کنفرانس LDC5 در دوحه، قطر.

برنامه های آموزشی برای تحریک نوآوری

این هفته در LDC5، مرکز کنفرانس ملی قطر میزبان تعدادی از جامعه مدنی و نمایندگان دانشگاهی از جمله پروفسور شیجیان لو از چین بود که با اخبار سازمان ملل.

لو رئیس دانشکده بین المللی طراحی، مرکز نوآوری نینگبو، دانشگاه ژجیانگ (ZJU-ISD) است. برنامه آموزش طراحی بین المللی (IDE) که در مدرسه او آغاز شده است به ارائه آموزش طراحی صنعتی به دانش آموزان کشورهای LDC به منظور افزایش ظرفیت و رقابت LDC ها در طراحی صنعتی اختصاص دارد.

هر سال، این برنامه حداکثر 50 بورسیه تحصیلی کامل را به دانشجویان واجد شرایط از کشورهای LDC ارائه می دهد. آقای لو در نمایشگاهی که تولیدات طراحی صنعتی دانشجویان را به نمایش می گذارد، گفت: این بورسیه ها که توسط دانشگاه و دولت حمایت می شود، دانشجویان را قادر می سازد تا طراحی صنعتی را مطالعه کنند و مهارت های حل مسئله خود را پرورش دهند.

وی با بیان اینکه 68 دانش آموز از 19 LDC در برنامه 2.5 ساله در سال های 2021 و 2022 پذیرفته شده اند، گفت: “این برنامه همچنین به عنوان یک مرکز رشد برای حمایت از نوآوری و کارآفرینی دانش آموزان با ارائه حمایت های تجاری، تحقیقات و خدماتی عمل می کند که به تبدیل ایده ها کمک می کند. کلاس درس را به استارت آپ ها در بازار تبدیل می کند.”

استاد توضیح داد که هدف بلندمدت این برنامه ایجاد ظرفیت 46 LDC جهان در علم، فناوری و نوآوری (STI) است که به دستیابی به اهداف توسعه پایدار کمک می کند.

آقای لو گفت: “دانشجویان ما علاقه مند هستند تا بخشی از تجربه چین در طراحی فقرزدایی یا احیای روستاها را به کشورهای خود بیاورند.”

برنامه IDE به طور مشترک توسط بانک فناوری ملل متحد برای کشورهای کمتر توسعه یافته (UNTB)، کنفرانس جهانی طراحی محیط زیست (WEDC) و ZJU-ISD از سال 2021 سازماندهی می شود.

UNTB در سال 2016 به عنوان یک نهاد فرعی از مجمع عمومی سازمان ملل برای کمک به کشورهای LDC برای تقویت ظرفیت های STI خود تأسیس شد. در حال حاضر به 46 LDC و LDC های سابق تا پنج سال پس از فارغ التحصیلی از این دسته خدمات می دهد.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما