UNEP از پنج محافظ زمین مادر تقدیر می کند

یک محیط بان، یک شرکت مدیریت پسماند پایدار، یک اقتصاددان، یک فعال حقوق زنان و یک زیست شناس حیات وحش از میان نزدیک به 2200 نامزد انتخاب شدند – یک رکورد جدید برای ارسال.

جایزه سالانه قهرمانان زمین توسط UNEP بالاترین افتخار محیط زیستی سازمان ملل است که افراد و سازمان‌هایی را از تعدادی از زمینه‌ها از جمله جامعه مدنی، دانشگاه و بخش خصوصی که مسیری را در حفاظت از دنیای طبیعی ما ایجاد می‌کنند، قدردانی می‌کند.

با قهرمانان آشنا شوید

از سه قهرمان در رده الهام و عمل تجلیل شد.

گروه غیرانتفاعی محیط زیست پیشگام آرسنسیل این افتخار را برای دو دهه کمک به لبنان در مدیریت ضایعات به دست آورد.

رابین ریچا، مدیر کل Arcenciel گفت: “ما مشکلات زیادی را شناسایی کردیم که بر محیط زیست و به ویژه جامعه و سلامت جامعه تاثیر می گذارد.” ما سعی کرده‌ایم در شناسایی فعالیت‌هایی که می‌توانیم تأثیر پایدار بگذاریم، استراتژیک باشیم».

در همین حال، Cécile Bibiane Ndjebet، یکی از بنیانگذاران کامرون اکولوژی و رئیس شبکه زنان آفریقایی برای مدیریت جامعه جنگل ها، به دلیل کارش در ترمیم آسیب های ناشی از قطع کردن جنگل ها، تخلیه تالاب ها و آلودگی رودخانه ها با نرخ های ناپایدار مورد تقدیر قرار گرفت.

خانم ندجبت با بیان اینکه مایل است “از این زنان روستایی حمایت کند تا زندگی آنها را بهبود بخشد” به یاد می آورد: “من متوجه شدم که زنان بسیار در حال مبارزه هستند”.

سازمان Asociación Ecosistemas Andinos که در سال 2000 توسط زیست شناس تأسیس شد. کنستانتینو اوکا چوتاس، بیش از سه میلیون درخت در پرو کاشته و 30000 هکتار زمین را محافظت یا احیا کرده است.

وقتی درختی می کاریم، چیزی را به مادر زمین پس می دهیم. ما متقاعد شده‌ایم که هر چه درختان بیشتری بکاریم، مردم بیشتری خوشحال خواهند شد.

دسته: چشم انداز کارآفرینی

زیست شناس حیات وحش پورنیما دوی بارمن “ارتش هارگیلا” را رهبری می کند، جنبشی کاملاً زنانه برای حفاظت از مردم که با توانمندسازی هزاران زن، ایجاد کارآفرینان و بهبود معیشت، لک لک کمکی بزرگ را از آستانه انقراض بازگردانده است.

در دوران کودکی در کامرون، او به یاد می آورد که مادربزرگش او را به شالیزارها و تالاب های نزدیک برده است، جایی که “لک لک ها و بسیاری از گونه های دیگر را دیده است”. خانم بارمن گفت: “من عاشق پرندگان شدم.”

دسته: علم و نوآوری

در طول دهه ها، پارتا داسگوپتا کمک های پیشگامانه ای به اقتصاد کرده است – جهان را با ارزش طبیعت و نیاز به حفاظت از اکوسیستم ها بیدار کرده است.

پیش‌بینی‌های اقتصادی شامل سرمایه‌گذاری در کارخانه‌ها، نرخ اشتغال، [gross domestic product] رشد آنها هرگز به اتفاقاتی که برای اکوسیستم ها می افتد اشاره نمی کنند. “واقعاً ضروری است که اکنون در مورد آن فکر کنیم.”

بالاترین افتخار محیط زیستی سازمان ملل، احیای اکوسیستم را جشن می گیرد

مسیرهای درخشان برای راه حل ها

از زمان آغاز به کار آن در سال 2005، جایزه سالانه قهرمانان زمین به پیشگامان در خط مقدم تلاش برای محافظت از جهان طبیعی اعطا شده است.

تا به امروز، این جایزه 111 برنده را به رسمیت شناخته است: 26 رهبر جهان، 69 فرد و 16 سازمان.

برندگان سال گذشته شامل میا ماتلی، نخست وزیر باربادوس، زنان دریایی ملانزیا، گلدیس کالما-زیکوسوکا از اوگاندا و ماریا کولسنیکووا از جمهوری قرقیزستان بودند.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما
تمامی اطلاعات ارائه شده در این وب‌سایت توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی تولید می‌شوند و ما هدف ما ارائه تبلیغات یا اظهار نظر درباره خوب یا بد بودن محتوا نیستیم و هیچ مسئولیتی در قبال صحت این اطلاعات نداریم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.