کمبود 500 معلم در همدان

معلم
معلم

دیر آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان از کمبود 500 معلم در آموزش و پرورش نواحی «یک» و «2» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمد باب‌الحوائجی ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش همدان اظهار کرد: به دنبال این بودیم در سال تحصیلی جدید شهریه مدارس هیات امنایی و بزرگسال افزایش نیابد که در این راستا طی بازدیدهایی مشخص شد تعداد کمی از مدارس تخلف داشتند بنابراین به آنها تذکر داده شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در حال اجراست گفت: استفاده از ظرفیت خیرین در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز مورد توجه قرار گرفته و دستاوردهایی هم داشته است.

معلم
معلم

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان با بیان اینکه محورهای مختلفی را که خیرین می‌توانند در خصوص مدارس ورود کنند، بازگو کرده‌ایم افزود:‌ در حوزه تجهیز فضای ورزشی، ایجاد آزمایشگاه و نمازخانه بستر برای کمک خیرین فراهم است.

وی با اشاره به اینکه چند روز پیش خیری اعلام کرد 700 دست لباس مدرسه با تعیین افراد از سوی آموزش و پرورش اهدا کند که کار ارزشمندی است گفت: خیرین می‌توانند با گذاشتن یک آجر روی آجرهای در حال ساخت دیگر خیرین مدرسه‌ساز، در کار خیر سهیم باشند.

وی با بیان اینکه پروژه مهر، پروژه ملی است که تمام فعالیت آموزش و پرورش در بدنه آن قرار می‌گیرد و مدیریت و ارزیابی فعالیت این مجموعه در محورهای مختلف در آن به منصه ظهور می‌رسد خاطرنشان کرد: پنج کارگروه در این پروژه به دنبال خاطره‌ای به یادماندنی برای دانش‌آموزان به ویژه ورودی‌ها در ابتدای مهر هستند.

باب‌الحوائجی با اشاره به اینکه توزیع دقیق نیروی انسانی، ایجاد فضای شاد در روزهای آغازین تحصیل و…  از موضوعات مورد توجه در پروژه مهر است گفت: امیدوارم در سال تحصیلی امسال هیچ کلاسی خالی از معلم نباشد‌.

وی با بیان اینکه در استقرار نظام جدید مشکلاتی دامن‌گیر سیستم آموزش و پرورش شد چراکه زیرساخت‌های لازم فراهم نشده بود افزود: از لحاظ تامین نیروی انسانی چالش‌هایی وجود داشت که با توجه به سیاست آموزش و پرورش تا حدودی مشکلات حل شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان با بیان اینکه در حوزه فضاهای آموزشی آموزش و پرورش ناحیه 2 مشکلاتی وجود دارد که حتی مدارس هیات امنایی را هم شامل می‌شود خاطرنشان کرد: در خوش‌بینانه‌ترینحالت  بالغ بر 90 درصد مدارس به صورت دونوبته اداره می‌شود که برای حل مشکل به دولت و خیرین امید داریم.

وی با بیان اینکه خیری به نام «مصلی‌نژاد» که در کشور 74 مدرسه ساخته است، در میدان پیشاهنگی همدان مدرسه‌ای را می‌سازد که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد گفت:  قرار بود با بهره‌‌برداری این مدرسه بتوانیم دانش‌آموزان را در دو نوبت ثبت‌نام کنیم اما دیروز نماینده این خیر گفت که باید یکنوبته اداره شود.

باب‌الحوائجی با بیان اینکه مدارس شهیدپورمیدانی، علامه و کاشانی فضاهای در حالت تخریب دارند که قصد داشتیم دانش‌آموزان این مدارس را در این مدرسه منتقل کنیم تاکید کرد: با شنیدن خبر نماینده این خیر، با چالش ناگهانی مواجه شده‌ایم و اگر بشود نظر خیر را حتی برای یک سال جذب کنیم تا این مدرسه دونوبته شود، فضاهای دیگر تامین می‌شود و مشکل حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه به دنبال مدیریت این وضعیت هستیم اما برخی از اولیا تمایل دارند فرزندان آنها در مدارس نوساز تحصیل کنند گفت: خانواده‌ها اگر دو یا سه ماه تحمل کنند دانش‌آموزان می‌توانند به فضاهای جدید بروند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان با اشاره به کمبود نیروی انسانی افزود: تمام نیروهای مازاد خانم باید در مدارس ابتدایی پوشش داده شوند که البته مقاومت‌هایی در این زمینه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش نواحی «یک» و «2» بالغ بر 500 معلم کم داریم که باید تامین شود گفت: در برخی مدارس هم متقاضی برای برخی از رشته‌ها وجود ندارد که سعی کرده‌ایم با یک مدرسه مدارس دیگر را پوشش دهیم.

باب‌الحوائجی با تاکید به اینکه خانواده‌ها در این خصوص دغدغه‌ای نداشته باشند افزود: خوشبختانه با این وضعیت که دانش‌آموزی به خاطر نبودن کلاس از تحصیل باز بماند، مواجه نخواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه متولی نظارت بر البسه و سرویس دانش‌آموزان، سازمان دانش‌آموزی است گفت: مدارس همدان با جامعه خیاطان قرارداد منعقد کرده‌اند و مشکلی در خصوص تامین لباس نداریم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 همدانبا بیان اینکه خوشبختانه در زمینه لباس اعتراضی از سوی خانواده‌ها نداشتیم افزود: ساماندهی سرویس مدارس در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه بارها در رسانه‌ها در خصوص تعویق حقوق، تدریس معلمان آموزش و پرورش مسائلی عنوان شده است گفت: از سال گذشته طرحی در این راستا برگزار شده که هر معلمی می‌تواند بیش از 30 ساعت کلاس درس داشته باشد که البته بیشتر برای آقایان است و هر ماه حقوق به حساب آنها واریز می‌شود.

باب‌الحوائجی با بیان اینکه اگر معلمان پنج سال در این طرح باشد در پایان خدمتشان تاثیر دارد افزود: پایان اسفندماه سال گذشته با درخواست کتبی همکاران این طرح اجرایی شد و امسال هم تقاضاهایی وجود دارد.

وی تاکید کرد: اگر معلمان را وارد این طرح کنیم در پرداختی مشکلات حل خواهد شد.

انتهای پیام/89026/