دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد: «بیایید از مردم بومی بیاموزیم».

مردمان بومی”بسیاری از راه حل های بحران آب و هوا را در اختیار دارند و نگهبانان تنوع زیستی جهان هستندآقای گوترش گفت، در جاهایی مانند آمازون، ساحل و هیمالیا.

استثمار، اخراج

دبیرکل سازمان ملل اذعان کرد که مردم بومی برای انطباق با بحران آب و هوا تلاش می کنند و با این بحران مواجه می شوند. بهره برداری قلمروهای غنی از منابع آنها، اخراج از سرزمین اجدادی خود، و حملات فیزیکی.

دبیرکل سازمان ملل متحد به تصویب اعلامیه حقوق مردمان بومی در سال 2007 اشاره کرد که منجر به مشارکت گسترده مردم بومی در کار این سازمان از جمله کنوانسیون تنوع زیستی و کنوانسیون چارچوب سازمان ملل در مورد آب و هوا شده است. تغییر دادن.

«سازمان ملل متحد است متعهد به حفظ حقوق مردمان بومی در سیاست ها و برنامه ریزی ها در همه سطوح است دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد و صدای شما را تقویت می کند. بیایید از تجربیات مردم بومی بیاموزیم و از آنها استفاده کنیم.

در حالی که کمتر از 36 ساعت از مذاکرات در COP27 باقی مانده است، فعالان خواستار اقدام در مورد ضرر و زیان هستند.

در حالی که کمتر از 36 ساعت از مذاکرات در COP27 باقی مانده است، فعالان خواستار اقدام در مورد ضرر و زیان هستند.

“آزار و شکنجه مدافعان حقوق را متوقف کنید”

داریو مجیا مونتالوو، یکی از اعضای بومی جامعه زنو در کارائیب کلمبیا، و رئیس UNPFII، به مبارزات سختی که مردم بومی با آن روبرو هستند اشاره کرد.

بدهی به مدافعان حقوق

او در سخنانی که در جلسه افتتاحیه ارائه شد، گفت: «کسانی که در این مسیر پیش از ما آمدند،توانستند درها را باز کنند سازمان ملل متحد، به لطف قدرت آنها.

من به رهبران مردم بومی و متحدانی که دارند ادای احترام می کنم جان خود را از دست دادند و از مردم و سرزمین های خود دفاع کردند. این انجمن متعلق به آنهاست.»

آقای مونتالوو، مجمع را بزرگترین نشست تنوع فرهنگی و سیاسی در جهان توصیف کرد و گفت که مردم بومی آماده ارائه راه حل برای بحران آب و هوا و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود هستند.

بومی باید سر میز

مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی و تنوع زیستی را نمی توان بدون آن حل کرد مشارکت واقعی و مؤثر مردم بومیاو استدلال کرد، و افزود که سیاست‌های انتقال انرژی باید از همان ابتدا مردم بومی را در نظر بگیرند.

«اقدامات فوری آب و هوایی شامل توقف آزار و اذیت، قتل و جرم انگاری برادران و خواهران بومی و اقدامات آنها در دفاع از حقوق بشر و حقوق طبیعت،” آقای مونتالوو اعلام کرد.

  بومیان برزیل در سازمان ملل

بومیان برزیل در سازمان ملل

“دانش نیاکانی، پرورش یافته در طی قرن ها”

رئیس مجمع عمومی، Csaba Kőrösi، اعلام کرد که جهان هنوز هم بهای صرف زمان طولانی برای یادگیری از مردم بومی، در مورد راه های سلامت کره زمین و سلامت مردم را می پردازد. ذاتا مرتبط است.

آقای Kőrösi گفت که سازمان ملل باید عوامل موثر بر سلامت و رفاه مردم بومی را درک کند و به روشی جامع و مبتنی بر حقوق به آنها رسیدگی کند.

دانش اجدادی مردم شما، که طی قرن ها پرورش یافته است، راه را برای توسعه بسیاری از داروهای مدرنرئیس مجمع عمومی استدلال کرد. شما به عنوان نگهبانان 80 درصد تنوع زیستی جهان، مهارت سنتی در چگونگی سازگاری، کاهش و کاهش خطرات آب و هوایی

آقای Kőrösi از نمایندگان دعوت کرد تا تلاش جامعه بین‌المللی را برای راه‌حل‌هایی که صلح را ارتقاء می‌دهند، حمایت از حقوق بشر و توسعه پایدار را تضمین کنند، تقویت کنند.

زنان اقلیت قومی لیسو، از استان یوننان، چین، با لباس سنتی.

زنان اقلیت قومی لیسو، از استان یوننان، چین، با لباس سنتی.

رئیس ECOSOC: جوانان بومی می توانند جهان را متحول کنند

لاچزارا استووا، رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC)، خاطرنشان کرد که موضوع نشست امسال – «مردم بومی، سلامت انسان، سلامت سیاره‌ای و سرزمینی، و تغییرات آب و هوا: رویکردی مبتنی بر حقوق» – ارتباط خاص برای اجرای اهداف توسعه پایدار (SDGs)، زیرا بر ارتباط بین سلامت انسان و سلامت سیاره تأکید دارد.

خانم استووا گفت: «اقدامات اقلیمی، و سلامت و رفاه خوب، دو هدف اصلی دستور کار 2030 هستند. و همانطور که می دانیم، SDG ها عمیقاً به هم مرتبط هستند. آ عدم پیشرفت در یک هدف مانع از پیشرفت در سایر اهداف می شود

رئیس ECOSOC از بهبود همکاری بین مجمع دائمی و سایر نهادهای تابعه ECOSOC، مانند مجمع سازمان ملل متحد در جنگل ها و گروه کارشناسان سازمان ملل متحد در نام های جغرافیایی، قدردانی کرد و مشتاقانه منتظر ادامه مشارکت جوانان بومی در مجمع جوانان بود. او گفت که با گروه جوانان بومی، که صداها و پیشنهادات آنها می تواند جهان را به مکانی عادلانه تر، سبزتر و پایدارتر تبدیل کند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما