درون حذف سیاسی ران دیسانتیس از یک دادستان منتخب

یادداشتی که خانم لوپز چند روز بعد فرستاد، منعکس کننده این طرح بود و می‌گفت: «قانون‌گذار قانون را وضع می‌کند و ما به‌عنوان دادستان، آن را اجرا می‌کنیم». (او شهادت داد که به یاد نمی آورد که با کسی غیر از رئیس دفتر خود مشورت کرده باشد.)

ساوانا کلی جفرسون، مدیر امور خارجی، در پیامی به کارکنان خود نوشت: دو دستیار فرماندار به دفتر دادستان ایالت در هیلزبورو اعزام شدند تا “کمک کنند مطمئن شویم که هیچ کار خنده‌داری در آنجا وجود ندارد.”

او در مصاحبه ای گفت که آقای کیف که در دفتر دادستان ایالت گیر کرده بود، به ملانی اسنو واکسلر، افسر ارشد ارتباطات دفتر گفت که کنفرانس خبری آقای وارن در مورد موارد سرد را لغو کند. این دفتر گفت که رئیس ستاد آن تصمیم را گرفته است.

او با بلندگوی تلفن به صحبت‌هایش گوش می‌داد که با عمه یکی از قربانیان قتل تماس می‌گرفت تا به او بگوید که نیاید.

“من گیج شدم. من نمی‌دانستم چه خبر است. “این کسی نیست که رئیس شما بوده باشد، اما اینطور نیست که به من یک گزینه داده شده باشد. این یک دستور بود.»

یک سخنگوی سابق DeSantis، فرد پیکولو، به عنوان مشاور ارتباطات دفتر دادستانی ایالت آورده شد. آقای پیکولو در مصاحبه ای گفت که وظیفه او این است که دفتر دادستانی را با دفتر فرمانداری در بحث علنی درباره تعلیق آقای وارن یکسان نگه دارد. خانم فنسکه در یک پیام متنی به همکارانش گفت که به آقای پیکولو تکیه خواهد کرد تا از ادعای آقای وارن مبنی بر بی اعتباری تعلیق او عقب نشینی کند: “میخ را در تابوت خواهیم گذاشت.”

شش روز بعد، در حالی که جنجال همچنان به سرفصل‌ها تبدیل می‌شد و آقای وارن علناً اخراج خود را به باد انتقاد می‌گرفت، اسناد درخواست سوابق عمومی نشان می‌دهد که دفتر دادستان ایالت هیلزبورو مکاتبات عجیبی از دفتر فرماندار دریافت کرد.

این از سوی آقای تردول، معاون مشاور کل فرماندار بود که اولین درخواست خود را برای دریافت اطلاعات از دفتر دادستانی انجام داد که ممکن است نشان دهد آیا آقای وارن کار اشتباهی انجام داده است یا خیر.

جاناتان سوان و فرانسیس روبلز گزارش کمک کرد

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما