معلمان بازنشسته باز هم در برابر سازمان برنامه و بودجه تجمع برگزار کردند

تجمع معلمان بازنشسته
تجمع معلمان بازنشسته

امروز شنبه 5 مرداد ساعت 10 صبح جمعی از فرهنگیان بازنشسته با تجمع در برابر سازمان برنامه و بودجه اعتراض خود را در مورد عدم پرداخت پاداش بازنشستگی و مشکلات معیشتی اعلام کردند .

پیش تر ؛ تجمع معلمان بازنشسته در 29 خرداد در برابر سازمان برنامه و بودجه برگزار گردید .

سه شنبه 8 خرداد ماه نیز فرهنگیان بازنشسته با تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش خواهان پاسخ گویی مسئولان و عمل به وعده ها برای پرداخت پاداش بازنشستگی خود شده بودند .

تجمع معلمان بازنشسته
تجمع معلمان بازنشسته

نخستین تجمع معلمان بازنشسته سال 97 در مورد عدم پرداخت پاداش بازنشستگی در 31 اردیبهشت ماه برگزار گردید . ( این جا )

معلمان دائما می گویند با نرخ تورم حداقل 40 درصدی که خود این مسئولان اعلام می کنند ارزش این پاداش نسبت به سال قبل نصف شده است .

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، اصلی‌ترین اولویت این معاونت در سال 98 را پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 97 اعلام و تاکید کرد اعتبار این پاداش در لایحه بودجه سال 98 گنجانده شده است. ( این جا )

سیدمحمد بطحایی وزیر مستعفی آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت دریافت پاداش بازنشستگان گفته بود  : ( این جا )

” منتظر تخصیص بودجه هستیم اما می‌دانید که هیچ کدام از دستگاه‌های اجرایی هنوز پاداش سال ۹۷ را دریافت نکرده‌اند اما مانند سال گذشته ، دولت این وعده را داده است که اولین دستگاهی که پاداش را خواهد گرفت، آموزش و پرورش است.

در سال گذشته هم به همین ترتیب عمل شد و امیدوارم که انشاءالله تا خردادماه، تخصیص ردیف‌ها انجام شود. ما این کار را شروع کرده‌ایم اما الان تاریخ دقیقی را برای این پرداخت نمی‌توانم تعیین کنم ولی با صحبت‌هایی که در سازمان برنامه انجام شده است، امیدوارم این پرداخت‌ها ظرف خرداد ماه انجام شود که برای آن میزانی معادل سه هزار و ۷۰۰ میلیارد پیش‌بینی شده است. ”

پس از گذشت 10 ماه از بازنشستگی این معلمان و پاسخ های ضد و نقیض مسئولان نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد : ( این جا )

” به منظور پرداخت به‌موقع پاداش پایان خدمت بازنشستگان شریف و خدوم دستگاه‌های اجرایی و با استناد به بند (ب) تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 و آیین‌نامه اجرایی بند مذکور با شماره 36161/ت56627هـ مورخ 29/03/1398، مقتضی است تمهیدات لازم برای فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار آن دستگاه، مطابق قوانین و مقررات مربوطه انجام و پرداخت پاداش مذکور از این محل مورد اقدام قرار گیرد. ”

پرسش صدای معلم آن است که آیا فروش املاک و دارایی های وزارت آموزش و پرورش برای تامین و پرداخت مطالبات قانونی فرهنگیان مسیر درست، عقلانی و پایداری است ؟

آیا قرار است این وضعیت پرداخت پاداش بازنشستگی و سایر مطالبات هر سال تکرار شود ؟

آیا وزارت آموزش و پرورش به سان موسسه ای ورشکسته خواهد توانست به ماموریت های اصلی خویش پرداخته و رضایت مندی و امید به آینده را در میان شاغلان ایجاد کند ؟