بیماری‌های غیرواگیر اکنون «قاتل‌های اصلی در سراسر جهان» هستند – گزارش آژانس بهداشت سازمان ملل |

پورتال گزارش و داده های جدید، در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی، در رویدادی که توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) و شرکت خیریه بلومبرگ برگزار شد، راه اندازی شد.

گزارش دارایی ها

بیماری های غیرواگیر یکی از بزرگترین چالش های سلامت و توسعه قرن حاضر را تشکیل می دهند، بر اساس سازمان بهداشت جهانی.

مهمترین آنها بیماری های قلبی عروقی، مانند بیماری قلبی و سکته مغزی است. سرطان؛ و دیابت و بیماری های مزمن تنفسی – و همچنین بیماری های سلامت روان.

آنها با هم تقریباً سه چهارم مرگ و میرها را در جهان تشکیل می دهند که هر سال 41 میلیون جان خود را از دست می دهند.

گزارش، اعداد نامرئی: میزان واقعی بیماری های غیرواگیر و اقداماتی که باید در مورد آنها انجام داد، آمار بیماری های غیرواگیر را برجسته می کند تا مقیاس واقعی تهدیدها و عوامل خطر ایجاد شده را نشان دهد.

همچنین مداخلات مقرون به صرفه و قابل اجرا در سطح جهانی را نشان می دهد که می تواند این اعداد را کاهش دهد و جان و پول را نجات دهد.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: «این گزارش یادآور مقیاس واقعی تهدید ناشی از بیماری‌های غیرواگیر و عوامل خطر آن است.»

پورتال خاص کشور

پورتال داده های NCD با به اشتراک گذاری آخرین داده های خاص کشور، عوامل خطر و اجرای سیاست ها برای 194 کشور، اعداد موجود در گزارش را زنده می کند.

علاوه بر این، امکان کاوش داده‌ها را در مورد بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان، دیابت و بیماری‌های مزمن تنفسی به همراه عوامل اصلی و عوامل خطر آن‌ها، که شامل تنباکو، رژیم غذایی ناسالم، مصرف مضر الکل و عدم فعالیت بدنی می‌شود، می‌دهد.

این پورتال الگوها و روندها را در سراسر کشورها نشان می دهد و امکان مقایسه بین کشورها و/یا در مناطق جغرافیایی را فراهم می کند.

تدروس گفت: «مداخله‌های مقرون‌به‌صرفه و قابل اجرا در سطح جهانی وجود دارد که هر کشور، صرف نظر از سطح درآمدش، می‌تواند و باید از آن‌ها استفاده کند و از آنها سود ببرد – نجات جان و صرفه‌جویی در پول».

زمان بندی مهم

تا به امروز، تنها تعداد انگشت شماری از کشورها در مسیر دستیابی به هدف توسعه پایدار 2030 (SDG) برای کاهش مرگ و میر زودهنگام ناشی از بیماری های غیرواگیر به میزان یک سوم هستند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم