دبیرکل حقوق بشر سازمان ملل در مورد پناهندگان میانمار و آینده ای با “مهربانی، همدلی و اتحاد”

آقای تورک با ابراز تاسف عمیق از اینکه امسال بیش از 200 روهینگیایی – که از آزار و اذیت نظامی در میانمار گریختند – در تلاش برای عبور از دریای آندامان از بنگلادش جان خود را از دست دادند، گفت که قایق هایی که برای عبور از این گذرگاه ها استفاده می شوند، نه تنها «شلوغ و ناامن هستند». و همچنین «بدون هیچ کمکی روزها متوالی رانده شد».

توسل قلبی

تنها در سال جاری، بیش از 2400 روهینگیا برای سفر دریایی تلاش کرده اند.

و در حالی که هیچ نشانه ای از پایان بحران وجود نداشت، رئیس حقوق بشر سازمان ملل از کشورهای بیشتری خواست تا در حفاظت از آنها کمک کنند.

به طور خاص، آقای تورک از کشورها خواست تا عملیات جستجو و نجات فعال را هماهنگ کنند، آوارگان روهینگیا را در قلمرو خود پیاده کنند و از محافظت از آنها اطمینان حاصل کنند.

وی همچنین از کشورهای منطقه و جهان خواست تا به بنگلادش برای حمایت از بیش از یک میلیون پناهجوی روهینگیا که از سال 2017 در آنجا به دنبال حمایت هستند، کمک کنند.

کمیساریای عالی تاکید کرد: باید راه حلی فوری برای امکان بازگشت داوطلبانه همه روهینگیاها با احترام کامل به حیثیت و حقوق بشر آنها به عنوان شهروندان کامل و برابر میانمار پیدا شود.

ورق زدن به سال جدید

در پایان سال 2022، این مقام ارشد سازمان ملل درباره “داستانی که می خواهیم برای آینده خود بنویسیم” منعکس شد.

“امید من برای سال آینده این است که زندگی خود را به صورت فردی و جمعی با مهربانی، همدلی و اتحاد پیش ببریم. در نحوه ارتباط ما با یکدیگر. در خانه ها، محله ها، مدارس، محل کار ما، [and] آنلاین، او در پیام خود برای سال 2023 گفت.

“داستان امید و اتحاد”

آقای تورک یادآور شد که اگر حقوق بشر “در مکان های کوچک” محافظت نشود، در هیچ کجا معنا ندارد.

او برای حمایت از حقوق زنان در خانه و در ملاء عام استدلال کرد و گفت که زنان و دختران باید از «برابری کامل و آزادی از تبعیض» برخوردار باشند.

چشمان کودکان همچنین باید به روی اشتباهات گذشته باز شود، تا آنها بتوانند “داستانی از امید و اتحاد بنویسند” تا دنیایی بهتر بسازند که در آن “تنوع را جشن می گیریم، متقاعد شده ایم که با هم قوی تر از جدایی هستیم”. رئیس راست سازمان ملل

هدایت بشریت

او به آینده ای برای بیان آنلاین، مصون از نفرت و اطلاعات نادرست با در نظر گرفتن سایر دیدگاه ها امیدوار بود. اختلافات محترمانه؛ و تنوع را پذیرفت.

کمیساریای عالی با تاکید بر اینکه “به شخصی که در آن سوی صفحه است فکر کنید”، یادآور شد: “هیچ جایی برای غیرانسانی کردن دیگری با استفاده از برچسب های تقلیل گرایانه یا سیاست های هویتی وجود ندارد”.

“امیدوارم انسانیت مشترک ما راهنمای ما باشد.”

2022-12-29 HC Volker Türk – به آینده نگاه کنید 2023

نیروهای متحد

آقای تورک حقوق بشر را «نیرویی می‌داند که وارد می‌شود و ما را متحد می‌کند» و همه را «به مبانی شخصیتی که هستیم، کرامت انسانی و آنچه همه ما را با یکدیگر مرتبط می‌کند بازمی‌گرداند».

او استدلال کرد که درد یک نفر در نهایت به همه آسیب می‌زند و بر اهمیت حفظ حقوق نسل‌های فعلی و آینده تأکید کرد.

بیایید با سیاره خود با مهربانی و فروتنی که شایسته آن است رفتار کنیم. و بیایید مطمئن شویم که اقدامات برای حفاظت از محیط زیست ما بر اساس حقوق بشر همه است.

به گفته این مقام ارشد سازمان ملل، این امر مستلزم شجاعت و شجاعت گوش دادن و صحبت کردن در زمانی است که دیگران مورد ظلم قرار می گیرند، تا در فضایی زندگی کنند که در آن همه بتوانند با خیال راحت از حقوق خود در عدالت و کرامت استفاده کنند.

کمیساریای عالی در پایان گفت: با نزدیک شدن به هفتاد و پنجمین سالگرد اعلامیه جهانی حقوق بشر در سال آینده، بیایید تلاش کنیم تا جهان را با عزت تر کنیم. “دنیایی که در آن حقوق همه رعایت می شود”.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما