طوفان ایان پس از سقوط کوبا به فلوریدا نزدیک می شود. هشدار بالا اعلام شد | اخبار جهان

دهلی نوساکنان ساحل خلیج فلوریدا روز سه‌شنبه با نزدیک شدن طوفان ایان، خانه‌های خود را سوار کردند، وسایل خود را بسته‌اند و به مکان‌های مرتفع گریختند، که یک طوفان مرگبار و بیش از یک فوت باران در برخی نقاط را تهدید می‌کرد. پس از سقوط به کوبا در اوایل روز، ایان از لبه جنوب شرقی خلیج مکزیک عبور کرد و به سمت فلوریدا حرکت کرد. با توجه به اینکه طوفان عظیم عصر چهارشنبه (به وقت محلی) به عنوان یک طوفان رده 3 یا رده 4 در امتداد ساحل خلیج فلوریدا در حال سقوط است، بیش از 2.5 میلیون شهروند فلوریدی تحت دستور تخلیه یا مشاوره قرار گرفتند.

به گزارش سینار دیلی، طوفان یان پیش از این در ساعات اولیه روز سه شنبه به غربی ترین استان کوبا پینار دل ریو رسید و در مسیر خود به سمت فلوریدا کیز آمریکا، باران های شدید و بادهای تند را به همراه داشت.

ایستگاه فضایی بین‌المللی روز سه‌شنبه نمایی فضایی از طوفان ایان را منتشر کرد، زیرا طوفان درست در جنوب کوبا در حال افزایش بود و به سمت فلوریدا می‌رفت.

طوفان رده 3 در مقیاس پنج مرحله ای سافیر-سیمپسون حداکثر بادهای پایدار را تا 129 مایل در ساعت (208 کیلومتر در ساعت) حمل می کند. آخرین توصیه طوفان ساعت 8 بعد از ظهر EDT (2100 GMT) سرعت بادهای ایان را 120 مایل در ساعت (195 کیلومتر در ساعت) اعلام کرد.

مرکز ملی طوفان (NHC) گفت که ایان به احتمال زیاد به ساحل جنوب تامپا نزدیک ساراسوتا خواهد آمد. آن منطقه – محل مایل ها سواحل شنی، تعداد زیادی هتل تفریحی و پارک های خانه های متحرک متعدد – مورد علاقه بازنشستگان و گردشگران است.

فرماندار ران دیسانتیس گفت: در حالی که پیش‌بینی‌ها در مورد اینکه طوفان کجا به ساحل می‌آید نادقیق بود، “تأثیرات بسیار بسیار گسترده‌تر از جایی است که چشم طوفان به خشکی می‌رسد.” دیسانتیس در مورد احتمال وقوع سیل ویرانگر مانند طوفان هاروی که در سال 2017 منطقه هیوستون را درنوردید، هشدار داد که نتیجه طوفان کندی بود که آب های زیادی را روی هم انباشته کرد.

به گفته سرویس ملی هواشناسی، بخش‌هایی از فلوریدا مرکزی می‌تواند تا 0.6 متر باران از ایان را ببیند. NHC همچنین هشدارهای شدید طوفان را برای حدود نیمی از خط ساحلی غرب فلوریدا با پیش‌بینی سیل‌های خطرناک ساحلی تا ارتفاع 12 فوتی از موج‌سواری بلند بادی صادر کرد.

کوین گاتری، مدیر مدیریت اضطراری فلوریدا، از ساکنان مناطق تخلیه شده خواست تا به مکان امن بروند. برای کاهش ازدحام ترافیک، مقامات دریافت عوارض در امتداد بزرگراه های اصلی فلوریدا مرکزی، منطقه خلیج تامپا و بخش بین ایالتی در سراسر اورگلیدز معروف به کوچه تمساح را به حالت تعلیق درآوردند.

اگر ایان به تامپا حمله کند، این اولین طوفانی خواهد بود که پس از طوفان تارپون اسپرینگز در سال 1921 به این منطقه می رسد. همچنین ممکن است یکی از پرهزینه ترین ها باشد زیرا آخرین شبیه سازی ها خسارت های مربوط به طوفان را از 38 میلیارد دلار تا بیش از 60 دلار پیش بینی کرده است. انکی ریسرچ روز سه شنبه اعلام کرد.

تعطیلی، قطع برق در ایالت

دیسانتیس گفت که نزدیک به 60 منطقه مدرسه ای فلوریدا یا سه شنبه تعطیل شده اند یا برنامه ریزی شده است که تا چهارشنبه تعطیل شوند. بسیاری از آن مدارس به عنوان پناهگاهی برای طوفان و پیامدهای آن تعیین شدند. خطوط هوایی تجاری بیش از 2000 پرواز آمریکا را به دلیل طوفان لغو کردند.

فرودگاه بین المللی سنت پترزبورگ-کلیرواتر – واقع در شبه جزیره آسیب پذیر در شرق خلیج تامپا – در ظهر کار خود را متوقف کرد و فرودگاه بین المللی تامپا چند ساعت بعد تعطیل شد.

تامپا الکتریک به مشتریان هشدار داد که برای “قطعات طولانی” آماده باشند. این شرکت یک “وقفه هدفمند” در خدمات بخشی از مرکز شهر تامپا در حاشیه غربی شهر ایجاد خواهد کرد. آن منطقه قبلاً تخلیه شده است. دیسانتیس گفت که نزدیک به 100 پناهگاه تخلیه در سراسر ایالت افتتاح شده است.

(با ورودی رویترز)

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت

Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel