لیست احتمالی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

جمعه هفته دوم آخرین فرصت ارسال لیست تیم های ملی حاضر در جام جهانی برای فیفاست که طبق قانون این فهرست حداقل 35 و 55 بازیکن برتر را شامل می شود و سپس این لیست 26 نفر شامل 4 تیم ملی و 22 بازیکن در نهایت تا روز 23 آبان ماه انتخاب می شود. و راهی مسابقات جام جهانی خواهند شد. فهرست اولیه به صورت محرمانه‌ است و رسانه‌های نخواهند شد، ولی یک روز پس از ارسال از سوی فیفا به صورت رسمی اعلام خواهد شد. به این بهانه با توجه به افرادی که تا کنون از سوی کی‌روش دعوت شدند، می‌توانیم تخمینی را در فهرست نهایی قطر انتخاب کنیم و تا حدودی قابل تشخیص است.

کی‌روش تا کنون از یک فهرست کلی برای حضور در اردوی اتریش قرار داده و دو اردوی مینی کمپ هم از بازیکنان لیگ برتری در فهرست‌های ۱۶ و ۱۷ نفره تشکیل شده است که اینها می‌توانند تیم ملی باشند.

دروازه‌بان‌ها:

در فهرست تیم ملی برای اردوی اتریش از علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، پیام نیازمند و حسین حسینی دعوت شد و در دو اردوی بازیکنان داخلی هم به جز عابدزاده که لژیونر سایرین حضور دارند و آخریناً یک نام به این جمع اضافه می شود که محمدرضا اخباری از تراکتور است. بعید است شخصی خارج از این جمع ۵ نفره از سوی کی‌روش بلیت سفر به قطر را دریافت کند.

خط دفاع:

رامین رضاییان، صادق محرمی، صالح حردانی، حسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، شجاع خلیل زاده، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی و امید نورافکن مدافعان تیم ملی در اردوی اتریش بودند و حالا در مینی کمپ های جدید سامان فلاح و آرمین سهرابیان. هم اضافه شده تا یک جمع ۱۲ نفره برای خط دفاع داشته باشیم و می‌توانم از نفرات اعزامی به اتریش از این بین باشند. بازیکنانی مثل میلاد محمدی، عارف غلامی، دانیال اسماعیلی‌فر و میلاد زکی‌پور که از سوی اسکوچیچ دعوت می‌شوند هم اندک شانسی برای حضور داشته باشند.

خط هافبک:

ابراهیمی، سعید عزت اللهی، میلاد سرلک، سامان قدوس، احمد نوراللهی، احسان حاج صفی، وحید امیری نفرات اعزامی به اردوی اتریش بودند و مهدی مهدی‌پور، روزبه چشمی، و محمد خدابنده‌لو خارج از این فهرست به مینی کمپ‌های اخیر دعوت شدند. یعنی یک جمع ۱۰ نفره که ممکن است علی کریمی و سعید صادقی هم به آنها اضافه شوند.

خط حمله:

علی قلی‌زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و سردار آزمون نفرات حاضر در اردوی اتریش بودند و محمد محبی هم به مینی کمپ اضافه شده است. به جز این نفر مهدی قایدی، علی علیپور، شهاب زاهدی را هم می‌توان اضافه کرد و احتمال می‌رود عباس محمد‌زاده، آقای گل لیگ و نفراتی مثل شهریار مغانلو هم شانس حضور در فهرست اولیه را داشته باشند و چه وضعیتی دارند. بین مشخص نیست. اللهیار صیادمنش هم جام جهانی را از دست داده است و کاوه رضایی هم با توجه به شرایطش بعید است رنگ تیم ملی را ببیند.

رونمایی غیر رسمی از لیست کی روش برای تیم ملی

دروازه‌بان‌ها

علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، پیام نیازمند، حسین حسینی، محمدرضا اخباری

مدافعین

رامین رضاییان، صادق محرمی، صالح حردانی، حسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، شجاع خلیل زاده، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی، امید نورافکن، سامان فلاح، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، آرمین سهرابیان، عارف آغاسی، مهدی شیری

هافبک‌ها

امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، میلاد سرلک، سامان قدوس، احمد نوراللهی، احسان حاج صفی، وحید امیری، مهدی مهدی‌پور، یاسین سلمانی، محمد کریمی، روزبه چشمی، محمد خدابنده‌لو، علی کریمی، سعید صادقی، مهدی حسینی و رضا اسدی.

خط حمله

علی قلی‌زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و سردار آزمون، مهدی قایدی، محمد محبی، علی علیپور

منبع: ایلنا

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما