۹ کاربرد شگفت انگیز خمیردندان که نمیدانید!

خمیردندان به جز تمیز کردن دندان‌ها کاربردهای بسیار بیشتری دارد که در زیر به آن‌ها می‌پردازد.

به گزارش همشهری، اکثر ما خمیردندان را فقط به عنوان یک محصول بهداشتی می‌شناسیم که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها مفید است. اما مطمئن است که این ماده بهداشتی به جز سلامت دهان و دندان، فواید دیگری نیز دارد.

برق انداختن وسایل نقره‌ای و زیورآلات

وسایل براق نگه داشتن وسایل نقره‌ای از خمیر دندان سفید استفاده کنید. برای این کار مقداری خمیردندان سفید و نمک را در یک کاسه بریزید و کمی آب لیمو به آن اضافه کنید. سپس این مواد را روی ابزارهای نقره ای بزنید تا براق شوند. همچنین برای تمیز کردن حلقه ازدواج یا سرویس طلا نیز می‌توان از خمیردندان استفاده کرد. برای این کار با استفاده از خمیردندان و یک مسواک نرم افزار می توانید زیورآلات خود را تمیز کنید.

تمیز کردن آکنه و جوش

اگر آکنه یا جوش دارید، می‌توانید مقداری از خمیردندان را به مدت یک دقیقه روی جوش بزنید تا جوش‌آوری کنید. به این روش به بهبود جوش‌ها هم کمک می‌شود.

پاکسازی و براق کردن شیرآلات

اگر به سینک و شیرآلات سرویس بهداشتی کمی خمیردندان بزنید و اجازه دهید چند دقیقه متوجه شوید که چقدر براق شده‌اند.

پاک کردن چراغ های خودرو

چراغ‌های جلوی خودرو به مرور کدر و پر از خط و خش می‌شوند. ابتدا چراغ های خودرو را با آب تمیز کنید و سپس با یک خمیر دندان و پارچه نرم آن ها را تمیز کنید.

تسکین سوختگی های خفیف

خمیردندان برای نواحی که دچار سوختگی خفیف شده و نیز کاربرد دارد. اگر مقدار کمی از خمیر دندان را روی محل سوختگی بمالید، محل سوزش آرام می‌شود.

تمیزکردن آینه و در حمام

اگر در حمام با آینه بخار گرفته مشکل دارید می‌توانید در ابتدا سطح بخاری را با یک پارچه مناسب پاک کنید و سپس کمی خمیر دندان سفید را روی آن بزنید. همچنین در‌های تمام شیشه‌های حمام، گاهی اوقات جرم می‌گیرند. اگر می‌خواهید جرم‌ها را از بین ببرید، کمی خمیر دندان را با پارچه‌های مرطوب روی آن بمالید و اجازه دهید چند دقیقه باقی بماند. سپس در را بشویید و از درخشش آن لذت ببرید.

درمان نیش حشرات

خمیردندان برای درمان نیش حشرات نیز مفید است. اگر مقداری از خمیردندان را روی نی جای بمالید تورم و کاهش می دهد.

پاک کردن صفحه اتو

اگر با کشیدن اتو لک بر روی لباس به جا می‌ماند می‌توان از خمیردندان استفاده کرد. کمی خمیر دندان روی کف اتو بمالید و بعد از چند دقیقه یک مسواک روی آن بکشید تا کاملا تمیز شود. سپس با یک پارچه پاک کنید.

براق شدن کفش

شاید باورتان نشود، اما خمیردندان برای براق شدن کفش‌ها و کتانی‌های ورزشی نیز کاربرد دارد. برای این کار باید کمی خمیر دندان را روی پارچه های نرم بریزید و روی کفش های خود بمالید.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما