“ChatGPT رمزنگاری جدید است”: متا هشدار می دهد هکرها از علاقه مندی به چت ربات هوش مصنوعی سوء استفاده می کنند


نیویورک
CNN

متا، مالک فیس‌بوک در گزارشی امنیتی روز چهارشنبه فاش کرد که هکرها در تلاش برای نفوذ به دستگاه‌های مردم، به ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی ChatGPT علاقه‌مند شده‌اند و این پدیده را با افزایش کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال برابر می‌دانند.

متا گفت که تیم امنیتی متا گفت که نرم افزار هکرهایی را پیدا کرده است که مدعی ارائه ابزارهای مبتنی بر ChatGPT از طریق افزونه های مرورگر و فروشگاه های برنامه آنلاین است که حاوی بدافزار طراحی شده برای دسترسی هکرها به دستگاه های افراد است.

گای روزن، مدیر ارشد امنیت اطلاعات متا، به خبرنگاران گفت: «از دیدگاه بازیگر بد، ChatGPT رمزنگاری جدید است.

تنها از ماه مارس، این شرکت گفت که اشتراک گذاری بیش از 1000 آدرس وب مخرب را که ادعا می کردند به ChatGPT یا ابزارهای مرتبط مرتبط هستند، مسدود کرده است.

برخی از ابزارها شامل ویژگی های ChatGPT فعال هستند اما همچنین حاوی کدهای مخرب برای آلوده کردن دستگاه های کاربران هستند.

متا گفت که «بررسی و اقدامی علیه گونه‌های بدافزار انجام داده است که از علاقه مردم به ChatGPT OpenAI بهره می‌برد تا آنها را فریب دهد تا بدافزاری را نصب کنند که تظاهر به ارائه عملکرد هوش مصنوعی می‌کند».

در این بیانیه آمده است: «تحقیقات ما و محققان امنیتی بارها و بارها نشان داده است که اپراتورهای بدافزار، درست مانند ارسال‌کنندگان هرزنامه، سعی می‌کنند به مسائل کلیدی و موضوعات پرطرفدار دسترسی پیدا کنند تا توجه مردم را جلب کنند». با هدف نهایی فریب دادن افراد به کلیک بر روی لینک های مخرب یا دانلود نرم افزارهای مخرب، آخرین موج کمپین های بدافزار متوجه محبوب شدن ابزارهای مولد هوش مصنوعی شده است.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما