خرده فروشان برای جذب کارگران پیش از تعطیلات تلاش می کنند

میسی برای هر یک از دوستان یا اعضای خانواده که کارمندان برای پیوستن به شرکت استخدام می‌کنند تا 500 دلار پاداش‌های ارجاع ارائه می‌کند. والمارت برای شروع 17 دلار در ساعت پرداخت می کند و شروع به ارائه شهریه رایگان دانشگاه به کارگران خود کرده است. و برخی از مشاغل انبار آمازون اکنون پاداش امضای تا سقف 3000 دلار را دارند.

خرده فروشان که انتظار دارند فصل خرید تعطیلات امسال پس از شیوع ویروس کرونا در سال 2020 بار دیگر شلوغ شود، در تلاش هستند تا کارگران کافی برای کارکنان فروشگاه ها و مراکز توزیع خود را در بازار کار فشرده پیدا کنند. جذب متقاضیان به صنعتی که بیش از بسیاری از چالش‌های این همه‌گیری، از دعوا بر سر پوشیدن ماسک گرفته تا میزان بالای عفونت در میان کارکنان، آسیب دیده است، آسان نیست. کارگران مشتاق خرده‌فروشی احتمالاً حقوق بیشتری دریافت می‌کنند و ساعات کمتری کار می‌کنند، در حالی که مصرف‌کنندگان ممکن است با موجودی کمتر و فروشگاه‌های کم‌کار مواجه شوند.

مارک A. کوهن، مدیر مطالعات خرده فروشی در دانشکده بازرگانی دانشگاه کلمبیا، می گوید: «کسانی که به دنبال کار در خرده فروشی هستند، معمولاً انتخاب بسیار کمی داشته اند – عمدتاً به دلیل جغرافیا و در دسترس بودن ساعات کار است. اکنون آنها می توانند انتخاب کنند و انتخاب کنند که چه کسی بالاترین، بهترین مزایا، پاداش ها و نرخ های ساعتی را دارد. و همانطور که دیدیم، تشدید تنش چشمگیر بوده است.»

یا همانطور که جف جنت، مدیر اجرایی میسی، که قصد دارد 76000 کارمند تمام وقت و پاره وقت را در این فصل استخدام کند، در مصاحبه اخیر خود گفت: «همه این را تجربه می‌کنند – جنگی برای استعدادها در خط مقدم وجود دارد. حس من این است که همه ما باید بازی خود را بالا ببریم.”

در حالی که برخی از سخاوتمندانه ترین مزایا، مانند بازپرداخت شهریه، عمدتاً به کارگران طولانی مدت ارائه می شود، حتی کارگران فصلی دستمزد بالاتر از حد معمول را خواهند دید. به ویژه برای خرده فروشان بسیار مهم است که در سال جاری کمک موقت استخدام کنند زیرا کارمندان موجود در حال حاضر از نزدیک به دو سال شرایط همه گیر تحت فشار قرار گرفته اند. فدراسیون ملی خرده‌فروشی، یک گروه صنعتی، رکورد فروش تعطیلات را پیش‌بینی می‌کند و پیش‌بینی کرده است که خرده‌فروشان 500000 تا 665000 کارگر فصلی را استخدام خواهند کرد که بسیار بیشتر از 486000 کارگر فصلی در سال 2020 است.

اسکات ماشکین، مشاور مالی R5 Capital، مستقر در New Canaan، می گوید: “بزرگترین خطر برای خرده فروشان و توزیع کنندگان این است که آنها نیروی کار فعلی خود را بیش از حد کار می کنند.” نیروی کار خسته شده است.»

آقای مشکین در جریان بازدید ماه گذشته از یک انبار خانه در ناپرویل، ایالت، به طور مستقیم تجربه کرد که خرده فروشان چقدر مشتاق به کارگران هستند.

آقای مشکین گفت: «من به تابلویی نگاه می‌کردم که موقعیت‌های باز در فروشگاه را فهرست می‌کرد که اساساً با مدیری مواجه شدم که می‌پرسید آیا علاقه‌مند به درخواست هستم یا خیر.

آقای مشکین گفت که نه تنها از ناامیدی مدیر، بلکه از تعداد موقعیت های موجود نیز متاثر شده است. او گفت: «اساساً هر شغلی در آن فروشگاه باز است. “پس چه کسی اکنون آن کارها را انجام می دهد؟ چه کسی سستی را برمی‌دارد؟»

این فشارها ممکن است توضیح دهد که چرا خرده فروشان بزرگ مانند والمارت به دنبال استخدام 150000 کارگر اضافی برای تکمیل کادر فعلی خود در این فصل هستند. برای چندین سال منتهی به همه‌گیری، والمارت به کارگران موجود در تعطیلات ساعات بیشتری را پیشنهاد می‌کرد، اما یک طرح بزرگ استخدامی آغاز نکرد. (کارمندان موجود هنوز هم می توانند برای ساعات اضافی ثبت نام کنند.) اخیراً حداقل دستمزد خود را به 12 دلار در ساعت افزایش داده است و در برخی فروشگاه ها به کارگران جدید 17 دلار در ساعت پیشنهاد می دهد.

آمازون همچنین در این فصل تعطیلات به دنبال 150000 نفر دیگر است که به دنبال تلاش برای افزایش 125000 نیروی کار دائمی است. با توجه به اینکه خرده فروشان غول پیکر بسیاری از نامزدهای شغلی را می بلعند، جذب کارمندان جدید برای دیگران بسیار سخت تر است.

بسیاری از خرده فروشان، مانند Saks Off 5th، تعهدات خود را برای بسته ماندن در روز شکرگزاری امسال تکرار کردند، یک تغییر خوشایند برای کارگران پس از یک روند طولانی خرید در تعطیلات. تقاضا از کارمندان برای کار در فروشگاه ها در آن روز احتمالاً امسال فروش بسیار سختی خواهد بود.

Nordstrom که قصد دارد 28600 کارمند فصلی و عادی را استخدام کند، گفت که پاداش و دستمزد تشویقی را به 650 دلار برای کارگران ساعتی و شبانه فروشگاه ها افزایش داده است، از 400 دلار در سال گذشته.

Saks Off 5 در اکتبر اعلام کرد که حداقل دستمزد پایه خود را برای کارگران فروشگاه های ساعتی به 15 دلار در ساعت افزایش می دهد – بیش از دو برابر حداقل دستمزد فدرال – و امسال ساعات طولانی خرید تعطیلات را ارائه نمی دهد تا کارکنان بتوانند انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند. .

Best Buy به متقاضیان شغل اجازه می‌دهد تا به جای حضور فیزیکی برای دور اول مصاحبه، ویدئوها را ارسال کنند و در بیانیه‌ای اخیر گفته است که این ویدئوها «بدون نیاز به زمان‌بندی رفت و برگشت قابل ضبط و بازبینی هستند».

تقلا توسط خرده فروشان در حالی رخ می دهد که اقتصاد آمریکا در حال تقویت است و 531000 شغل در ماه اکتبر ایجاد کرده است که نسبت به ماه قبل رشد چشمگیری داشته است. اما حتی با کاهش نرخ بیکاری از 4.8 درصد به 4.6 درصد، نرخ مشارکت نیروی کار – که سهم جمعیت در سن کار شاغل یا جویای کار را اندازه می‌گیرد – در ماه گذشته ثابت بود و 61.6 درصد بود. این نشان می دهد که تعداد کارگران در دسترس همچنان فشرده است.

ما از بحرانی خارج می‌شویم که تجربه‌ای در مواجهه با آن نداریم، که در آن میلیون‌ها نفر از کار اخراج یا اخراج شده‌اند یا از نیروی کار اخراج شده‌اند، و فکر می‌کنیم که همه آنها در تاریخ معینی برای بازگشت به آنجا حاضر می‌شوند. آقای کوهن گفت: کار به نوعی احمقانه است. برخی از مردم هنوز از بازگشت به کار می ترسند، به خصوص در شغلی که در معرض دید تعداد زیادی از مردم قرار می گیرند.

در حالی که ترس از نوع دلتا ممکن است برخی از کارگران را دور نگه دارد، صنعت خرده‌فروشی از ترس اینکه کارگران فروشگاه را ترک کنند و پیدا کردن کارمندان فصلی سخت‌تر شود، از تحمیل دستورات واکسن بیزار بودند. الزام جدید واکسیناسیون یا آزمایش برای شرکت‌های با 100 کارمند یا بیشتر که توسط دولت بایدن در روز پنجشنبه اعلام شد، اساساً دست آنها را مجبور کرد، اگرچه قرار نیست تا 4 ژانویه اجرایی شود و روز شنبه توسط دادگاه تجدید نظر فدرال به طور موقت مسدود شد. در لوئیزیانا (این دستور به کارفرمایان دستور می دهد که کارگران واکسینه نشده را ملزم به پوشیدن ماسک تا 5 دسامبر کنند.)

فدراسیون ملی خرده‌فروشی از این دستور انتقاد کرد و گفت که “الزامات جدید سنگینی را بر خرده‌فروشان در طول فصل خرید تعطیلات مهم تحمیل می‌کند.”

استفان اسمیت، مدیر اجرایی LL Bean، خرده‌فروشی در فضای باز مستقر در مین، گفت که استخدام کارمندان ساعتی به‌ویژه برای بیش از 50 فروشگاه آن «بسیار چالش برانگیز» بوده است. این زنجیره پاداش ارائه نمی دهد، اما اولویت را به اشکال جدید انعطاف پذیری برای جذب کارگران داده است. به عنوان مثال، مشاغل در مرکز تماس داخلی آن اکنون کاملاً از راه دور هستند.

آقای اسمیت گفت، در فروشگاه‌ها، «ما ساختار شیفت خود را تغییر داده‌ایم تا بتوانید شیفت‌های دو یا چهار ساعته انجام دهید» تا «اگر مسئولیت‌های خانوادگی را انجام می‌دهید بسیار آسان‌تر شود».

این شرکت همچنین به دنبال تأکید بر مزایای منحصر به فرد خود از جمله چندین روز مرخصی با حقوق برای کارمندان برای دنبال کردن تجربیات در فضای باز بوده است.

چالش پیدا کردن کارگران، توجه زیادی را به دشواری بسیاری از مشاغل خرده‌فروشی و فرصت کوتاهی که برای بسیاری از کارگران فروشگاه‌ها در بدترین شرایط همه‌گیری داده شده است، قرار داده است. آنها مرتباً در معرض کووید-19 قرار داشتند و درگیر درگیری‌های مشتری در مورد پوشیدن ماسک بودند و به طور متناقض به آنها پرداخت خطر یا سایر غرامت برای تلاش‌هایشان پیشنهاد می‌شد. بسیاری از کارگران خرده‌فروشی می‌گویند زمانی که در فروشگاه‌ها در معرض ویروس قرار می‌گیرند به درستی به آنها اطلاع داده نشده است.

آنتونی استروپولی، یک خریدار شخصی در برگدورف گودمن، یکی از مشاغل پرسود و مشتری‌دار را دارد که در سال‌های اخیر در خرده‌فروشی محو شده است و او خاطرنشان کرد که خرده‌فروشی لوکس بازی متفاوتی بود. او قبلاً در بارنیز نیویورک کار می کرد که در سال 2019 اعلام ورشکستگی کرد.

آقای استروپولی گفت: “بسیاری از مردم در حال حاضر نمی خواهند در خرده فروشی کار کنند – من واقعاً واقعاً آن را می بینم.” «مردم احساس نمی‌کنند که قدردانی می‌شوند یا نسبتاً جبران می‌شوند، و من فکر می‌کنم کل این موضوع کووید باعث شده است که واقعاً در این مورد تجدید نظر کنند. آنها می خواهند احساس ارزشمندی کنند.»

همه به این معنی است که کارگران در این فصل اهرم بیشتری نسبت به گذشته دارند. جوئل بینز، یکی از رهبران جهانی بخش خرده فروشی در شرکت مشاوره AlixPartners، گفت اگر خرده فروشان بخواهند در این فصل کارگر کافی پیدا کنند، باید به آنها دستمزد بیشتری بپردازند و اساساً شرایط کار را بهبود بخشند.

آقای بینز گفت: «برای خرده فروشان که با کارگران خود به عنوان چرخ دنده های غیرقابل مصرف رفتار می کنند تا درآمد را افزایش دهند، این که بگویند از اینکه نمی توانند افرادی را پیدا کنند که برای آنها کار کنند شوکه شده اند، باور کردن سخت است.

وی افزود: «چیزی که صنعت باید بداند این است که کارگران اکنون نمایندگی دارند. آنها به گونه ای نمایندگی دارند که قبلاً هرگز نداشته اند.»

با ساپنا ماهشواری در [email protected] و مایکل کورکری به آدرس [email protected] تماس بگیرید.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما