رد مک‌کامبز، فروشنده خودرو که غول رسانه‌ای شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

او همچنین نقش کلیدی در آوردن مسابقات فرمول یک به آستین با سرمایه گذاری در پیست آمریکا، پیست آستین، جایی که مسابقه جایزه بزرگ ایالات متحده از سال 2012 در آن برگزار می شود، داشت.

جری جونز، مالک دالاس کابوی، در بیانیه‌ای روز دوشنبه، آقای مک‌کامبز را “یک غول پیکر واقعی تگزاس در ورزش، رسانه، تجارت و بشردوستانه” خواند که “رویاهای خود را دنبال کرده است.”

پرسودترین سرمایه گذاری آقای مک کومب Clear Channel بود که او با همکاری لوری میز در سال 1972 تأسیس کرد، زمانی که آنها یک ایستگاه رادیویی محلی در سن آنتونیو، KEEZ-FM را به قیمت 125000 دلار خریداری کردند. (آقای میز در سپتامبر 87 درگذشت.)

این دو مرد به خرید ایستگاه های رادیویی، سپس ایستگاه های تلویزیونی و بیلبوردهای تبلیغاتی در سراسر کشور ادامه دادند. با کمک قانون فدرال مخابرات در سال 1996، که به شرکت های رسانه ای اجازه می داد تعداد نامحدودی ایستگاه داشته باشند، آنها شرکت را به بزرگترین مالک ایستگاه های رادیویی در جهان تبدیل کردند. تا سال 2000، Clear Channel بیش از 1200 شرکت داشت.

این شرکت در نهایت به ارتقای رویداد، موسیقی زنده و مدیریت ورزش گسترش یافت. به گفته جان هوگان، رئیس و مدیر اجرایی سابق شرکت، آقای لوری بر این تجارت نظارت داشت، اما آقای مک‌کامبز در استفاده از فرصت‌ها برای توسعه، نقش اساسی داشت.

آقای هوگان در مصاحبه ای برای این آگهی ترحیم گفت: “او در حمایت از این ایده ثابت قدم بود که وقتی مقررات مخابرات در سال 1996 تغییر کرد، ما باید سریع و پرخاشگرانه حرکت کنیم و کسانی که کند و مردد هستند عقب می مانند.” .

اگرچه این شرکت اغلب به دلیل یکسان سازی برنامه های رادیویی به گونه ای که بسیاری از طعم محلی ایستگاه های رادیویی مستقل را حذف می کرد مورد انتقاد قرار می گرفت، فرمول فوق العاده سودآور بود. زمانی که آقای لوری علائمی را مشاهده کرد که نشان می‌داد اینترنت استراتژی خوب آن را مختل می‌کند، او و آقای مک‌کامبز شرکت را در سال 2006 به قیمت 17.9 میلیارد دلار به یک گروه سهام خصوصی به رهبری Bain Capital Partners و Thomas H. Lee Partners فروختند. به عنوان بخشی از این معامله، گروه موافقت کرد که بیش از 8 میلیارد دلار از بدهی شرکت را بپذیرد.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما